Konjiška atletska šola (KAŠ) je priljubljeno Atletsko olimpijado izpeljala že dvanajstič zapored. Bučanje, ploskanje in glasno navijanje je bilo tako mogoče ponovno slišati v četrtek, 17. maja 2018, na stadionu Dobrava.
Tekmovali so učenci okoliških osnovnih šol, in sicer z OŠ Ob Dravinji, OŠ Pod goro, OŠ Loče in OŠ Zreče. Letos je tekmovanje potekalo nekoliko drugače, saj ni bilo prehodnega pokala in s tem prvaka med šolami, seveda pa so najboljši mladi atleti stopali na stopničke po svoje medalje.
Tekmovalne discipline so bile razporejene po starosti, natančneje po osnovnošolskih triadah, tekmovali pa so v znanih disciplinah: teku, skoku v višino, metanju vorteksa in štafetnih tekih.
Vsem tekmovalcem v prvi vrsti čestitamo za borbo in požrtvovalnost. Spodaj objavljamo rezultate, ne pozabite pa si ogledati naše fotogalerije, avtorja Jana Esiha in Studia Fakin.
Rezultati: 12. Atletska olimpijada, 17. maj 2018
1. triada, učenci, 60 m |
1. 107 MARCEL PISNIK ZREČE 9,51 |
2. 208 NIKI VIDMAR OB DRAVINJI 9,86 |
3. 307 ANŽE KUKOVIČ POD GORO 9,91 |
4. 407 BLAŽ ORLAČNIK LOČE 10,67 |
1. triada, učenci, vorteks |
1. 312 JAKA VERANIČ POD GORO 33,05 |
2. 412 DUŠAN KAČAVENDA LOČE 32,82 |
3. 213 FILIP PROSENAK OB DRAVINJI 31,10 |
4. 214 VAL TY BRAČKO OB DRAVINJI 30,63 |
5. 313 ANEJ ČELAN POD GORO 26,71 |
6. 113 ŽAN VEČKO ZREČE 24,83 |
7. 112 TIMOTEJ FIJAVŽ ZREČE 22,45 |
8. 413 LUKA KUK LOČE 17,58 |
1. triada, učenci, 200 m |
1. 210 BRIN KOVŠE OB DRAVINJI 35,69 |
2. 209 KLEMEN GUŠTIN OB DRAVINJI 36,36 |
3. 308 RIAD ARIFAJ POD GORO 37,20 |
4. 408 AMADEJ KOCIJAN LOČE 37,57 |
5. 109 VIRGIL PRAUST ZREČE 38,41 |
6. 309 NEJC PODERGAJS POD GORO 38,44 |
7. 108 GAL HREN ZREČE 38,53 |
8. 409 ŽIGA HACE LOČE 40,76 |
1. triada, učenci, 400 m |
1. 110 ALEN STAROVASNIK ZREČE 1:19,59 |
2. 211 TIMON BRGLEZ OB DRAVINJI 1:21,64 |
3. 212 MATIC POLEGEK OB DRAVINJI 1:22,73 |
4. 311 JURIJ GORNIK POD GORO 1:24,16 |
5. 111 NIK ZOREC ZREČE 1:24,36 |
6. 410 LOVRO HITREC LOČE 1:24,39 |
7. 310 TIN RAMŠAK POD GORO 1:25,08 |
8. 411 GAŠPER LOPAN LOČE 1:33,03 |
1. triada, učenci, 4×100 m |
1. OB DRAVINJI 1:07,44 |
Niki Vidmar, Klemen Guštin, Anže Pušnik, Timon Brglez |
2. ZREČE 1:08,41 |
Marcel Pisnik, Nik Zorec, Gal Hren, Alen Starovasnik |
3. POD GORO 1:09,63 |
Jurij Gornik, Jaka Veranič, Tjaš Lukovič, Tin Ramšak |
4. LOČE 1:12,18 |
Blaž Orlačnik, Amadej Kočijan, Žiga Hace, Dušan Kačavenda |
1. triada, učenke, 60 m |
1. 300 JULIJA ROŠER POD GORO 10,27 |
2. 100 BRINA GORINŠEK ZREČE 10,72 |
3. 200 PIA PETRIČ OB DRAVINJI 10,90 |
4. 400 JULIJA VERTELJ LOČE 11,31 |
1. triada, učenke, vorteks |
1. 106 ZOJA TIČ ZREČE 20,24 |
2. 205 ANABEL ADAMLJE OB DRAVINJI 18,55 |
3. 206 SARA BRAČUN OB DRAVINJI 17,63 |
4. 306 LANA GORINŠEK GODNIČ POD GORO 16,81 |
5. 405 TEA VIDAKOVIČ LOČE 16,43 |
6. 305 TINKARA KOTNIK POD GORO 14,53 |
7. 406 EMA GUMZEJ LOČE 12,50 |
8. 105 VERONIKA JANČIČ ZREČE 12,35 |
1. triada, učenke, 200 m |
1. 301 EMA LEVART, POD GORO 36,83 |
2. 201 KATRIN POLUTNIK, OB DRAVINJI 38,76 |
3. 302 ZARA FURMAN, POD GORO 38,91 |
4. 202 TRINA FIJAVŽ SIRC, OB DRAVINJI 39,22 |
5. 101 ZALA OPRČKAL, ZREČE 39,25 |
6. 401 SELINA CAPL, LOČE 40,27 |
7. 102 KLARA ZALOŽNIK, ZREČE 41,29 |
8. 402 KLARA MESIČEK, LOČE 41,66 |
1. triada, učenke, 400 m |
1. 103 PIJA GOLENAČ ZREČE 1:24,58 |
2. 304 VITA VOH POD GORO 1:27,66 |
3. 303 NADJA OBRUL POD GORO 1:28,53 |
4. 204 KATINKA SKAZA PEVNIK OB DRAVINJI 1:30,71 |
5. 104 ZALA ZALOŽNIK ZREČE 1:33,92 |
6. 203 HANA MALIČ OB DRAVINJI 1:35,56 |
7. 404 TARA HABJAN LOČE 1:36,58 |
8. 403 ALJA PODKUBOVŠEK LOČE 1:40,02 |
1. triada, učenke, 4×100 m |
1. ZREČE 1:11,44 |
Brina Gorinšek, Klara Založnik, Pija Golenač, Zala Založnik |
2. POD GORO 1:12,27 |
Julija Rošer, Vita Voh, Zara Furman, Ema Levart |
3. OB DRAVINJI 1:12,76 |
Pia Petrič, Katrin Polutnik, Trina Fijavž Sirc, Doroteja Kotnik |
4. LOČE 1:15,80 |
Julija Vetrlj, Selina Capl, Klara Mesiček, Alja Podkubovšek |
2. triada, učenci, 60 m |
1. 224 DOMINIK PLOHL OB DRAVINJI 9,32 |
2. 122 BRIN MATOVIĆ ZREČE 9,57 |
3. 423 ENEJ ŠTANTE LOČE 9,70 |
4. 324 LAN DOBNIK POD GORO 10,06 |
2. triada, učenci, višina |
1. 128 URH KOLAR ZREČE 1,25 |
2. 230 GAŠPER MARGUČ OB DRAVINJI 1,20 |
3. 429 TIAN ŠIPKA LOČE 1,20 |
4. 330 KLEMEN MAJŠLER POD GORO 1,15 |
2. triada, učenci, 300 m |
1. 325 ALJAŽ VODOPIVEC POD GORO 50,19 |
2. 123 ENEJ HERMAN ZREČE 52,00 |
3. 424 JAN MARGUČ LOČE 53,02 |
4. 225 TJAN JAMNIKAR OB DRAVINJI 53,58 |
2. triada, učenci, vorteks |
1. 229 JON ARTNIK OB DRAVINJI 42,29 |
2. 328 ŽAK PESJAK POD GORO 41,22 |
3. 428 STAŠ FURMAN LOČE 39,17 |
4. 228 JANEJ KOTAR TOMINŠEK OB DRAVINJI 38,30 |
5. 126 NEJC BEZJAK ZREČE 37,85 |
6. 329 BASTIJAN STUDENČNIK POD GORO 33,08 |
7. 127 ALEKSA RISTIĆ ZREČE 31,26 |
8. 427 MAJ VEZJAK LOČE 29,47 |
2. triada, učenci, 600 m |
1. 226 BENJAMIN BRGLEZ OB DRAVINJI 1:54,91 |
2. 326 MIHA STRMŠEK POD GORO 1:58,02 |
3. 327 TAIJ PESJAK POD GORO 2:00,01 |
4. 227 KIMI VIDMAR OB DRAVINJI 2:02,12 |
5. 124 PATRIK GRIČNIK ZREČE 2:05,09 |
6. 425 LUKA JEVŠINEK LOČE 2:07,31 |
7. 426 BLAŽ BRUMEC LOČE 2:07,49 |
8. 125 ŽIGA TIČ ZREČE 2:08,35 |
2. triada, učenci, 4×100 m |
1. OB DRAVINJI 1:01,13 |
Dominik Plohl, Gašper Rečnik, Maks Grubelnik, Jon Artnik |
2. POD GORO 1:01,17 |
Lan Dobnik, Miha Strmšek, Aljaž Vodopivec, Žak Pesjak |
3. ZREČE 1:03,02 |
Enej Herman, Brin Matovič, Maks Regoršek, Leon Košič |
4. LOČE 1:08,00 |
Enej Štante, Jan Marguč, Tian Šipka, Žiga Kumer |
2. triada, učenke, višina |
1. 222 SARA IRŠIČ OB DRAVINJI 1,20 |
2. 322 NEJA NERAD POD GORO 1,15 |
3. 120 NEŽA OČKO ZREČE 1,15 |
4. 420 NEJA ROMIH LOČE 1,10 |
2. triada, učenke, 60 m |
1. 316 AJDA REPNIK POD GORO 8,87 |
2. 114 ŽIVA BURJA ZREČE 9,12 |
3. 414 PERLA MLINAR LOČE 9,63 |
4. 216 ŽANA SIVKA OB DRAVINJI 9,78 |
2. triada, učenke, 300 m |
1. 317 ZOJA KRAJNC POD GORO 51,85 |
2. 217 JONA HLASTEC OB DRAVINJI 52,11 |
3. 415 KIARA ROZMAN LOČE 57,27 |
4. 115 AJDA KOTNIK ZREČE 1:02,08 |
2. triada, učenke, vorteks |
1. 418 LARA ZUPANČIČ LOČE 33,86 |
2. 320 ZALA FIJAVŽ POD GORO 27,85 |
3. 321 IRA ČERENAK POD GORO 25,57 |
4. 118 VITA ODREITZ ZREČE 25,46 |
5. 119 EMA IDVORJAN ZREČE 25,11 |
6. 419 NIKA BROZ LOČE 24,72 |
7. 220 TIA GODEC OB DRAVINJI 24,08 |
8. 221 ANA GUČEK OB DRAVINJI 22,38 |
2. triada, učenke, 600 m |
1. 319 NELI PETEK POD GORO 2:00,33 |
2. 218 LORINA ŽNIDARŠIČ PUŠNIK OB DRAVINJI 2:01,14 |
3. 318 MANCA VAVDI POD GORO 2:02,30 |
4. 116 ELA KOVAČIČ ZREČE 2:03,43 |
5. 219 ANEJA DETIČEK OB DRAVINJI 2:10,22 |
6. 416 KLARA GANZITI LOČE 2:17,52 |
7. 417 NIKA MLAKAR LOČE 2:21,45 |
8. 117 ŽIVA POGOREVC ZREČE 2:29,46 |
2. triada, učenke, 4×100 m |
1. POD GORO 59,75 |
Zoja Krajnc, Ajda Esih, Neli Petek, Ajda Repnik |
2. ZREČE 1:01,70 |
Živa Burja, Ajda Marinšek, Živa Pogorevc, Ema Korošec |
3. LOČE 1:05,47 |
Perla Mlinar, Taja Strehar, Špela Levart, Lara Zupančič |
4. OB DRAVINJI DQ |
Manca Levart, Tia Godec, Ana Guček, Žana Sivka |
3. triada, učenci, višina |
1. 144 MATIC LAMUT ZREČE 1,65 |
2. 247 ANEJ ŠKLEBEK OB DRAVINJI 1,55 |
3. 446 BINE VIDOVIČ LOČE 1,50 |
4. 346 TIAN BANFIČ JERIČ POD GORO 1,35 |
3. triada, učenci, 60 m |
1. 340 ANDRAŽ BOROVNIK POD GORO 7,70 |
2. 241 JAKA PODGORŠEK OB DRAVINJI 7,99 |
3. 440 UROŠ MILOVANOVIČ LOČE 8,14 |
4. 138 DORJAN VODEB ZREČE 8,92 |
3. triada, učenci, 300 m |
1. 341 LUKA SLAPNIK POD GORO 41,61 |
2. 242 ALEN PETAN OBRUL OB DRAVINJI 42,20 |
3. 441 NIK KOLARIČ LOČE 42,78 |
4. 139 LEON VETRIH ZREČE 48,35 |
3. triada, učenci, vorteks |
1. 142 KLEMEN ZALOŽNIK ZREČE 56,15 |
2. 444 KRISTJAN HREN LOČE 53,79 |
3. 245 MATIC PRIMOŽIČ OB DRAVINJI 51,78 |
4. 143 MARKO ŠPEGELJ ZREČE 50,36 |
5. 246 MAJ URANIČ OB DRAVINJI 48,33 |
6. 445 TILEN ZIDANŠEK LOČE 46,96 |
7. 345 ELIJA SLIVEČKA POD GORO 44,60 |
344 NINO MERNIK POD GORO DNS |
3. triada, učenci, 1000 m |
1. 342 BOR BAUMAN POD GORO 2:59,08 |
2. 244 ANEJ JERŠIN OB DRAVINJI 3:14,25 |
3. 243 JURE PETRIČ OB DRAVINJI 3:18,08 |
4. 443 DOMEN ŠUPERGER LOČE 3:36,28 |
5. 140 TIMOTEJ TEPEJ ZREČE 3:40,76 |
6. 442 ŽIGA BUKOVNIK LOČE 3:41,47 |
141 JAN RAVNIČAR ZREČE DNF |
343 ALJAŽ HITREC POD GORO DNS |
3. triada, učenci, 4×100 m |
1. OB DRAVINJI 50,41 |
Jaka Podgoršek, Tjan Leskovar, Bor Krošl, Alen Petan Obrul |
2. POD GORO 50,87 |
Lan Kos, Andraž Borovnik, Bor Bauman, Luka Slapnik |
3. LOČE 51,82 |
Uroš Milovanovič, Aljaž Rak, Nik Kolarič, Tilen Zidanšek |
4. ZREČE 59,13 |
Matic Lamut, Rok Sadek, Leon Vetrih, Dorijan Vodeb |
3. triada, učenke, višina |
1. 137 ZALA ŠROT ZREČE 1,35 |
2. 239 AJŠA SIVKA OB DRAVINJI 1,30 |
3. 437 ANA BREZNIK LOČE 1,25 |
4. 337 ANJA ČERNEC POD GORO 1,20 |
3. triada, učenke, 60 m |
1. 233 EVELIN SADEK OB DRAVINJI 8,43 |
2. 331 ŠPELA VAVDI POD GORO 8,89 |
3. 431 IVANA MARGUČ LOČE 8,91 |
4. 131 TJAŠA LAMUT ZREČE 9,34 |
3. triada, učenke, 300 m |
1. 234 VITA TOME OB DRAVINJI 47,33 |
2. 332 FIONA VODOPIVEC POD GORO 49,02 |
3. 132 NASTJA GORINŠEK ZREČE 49,66 |
4. 432 KLARA GORJUP LOČE 50,00 |
3. triada, učenke, vorteks |
1. 237 PIA POZEB OB DRAVINJI 38,09 |
2. 335 TEJA KRAJNČEC GOŠNJAK POD GORO 37,80 |
3. 336 DITMIRA ARIFAJ POD GORO 36,57 |
4. 136 AJŠA IRŠIČ ZREČE 35,40 |
5. 135 ŽIVA RUTNIK ZREČE 34,94 |
6. 435 ANA REPIČ LOČE 34,17 |
7. 238 TORI ŠPORAR OB DRAVINJI 31,52 |
8. 436 NEJA GANZITI LOČE 30,02 |
3. triada, učenke, 1000 m |
1. 133 ADELA ŠKOFLEK ZREČE 3:34,92 |
2. 235 LANA KOROŠEC OB DRAVINJI 3:42,80 |
3. 236 ZARA HLASTEC OB DRAVINJI 3:45,68 |
4. 334 TADEJA KONEC POD GORO 3:47,52 |
5. 433 EVA ERCEK LOČE 3:57,26 |
6. 134 JERNEJA ZREČE 4:23,78 |
333 MAJA KOKLJIČ POD GORO DNF |
434 MINEA FURMAN LOČE DNS |
3. triada, učenke, 4×100 m |
1. OB DRAVINJI 56,44 |
Evelin Sadek, Tori Šporar, Lana Francis Sirc Fijavž, Vita Tome |
2. LOČE 57,31 |
Ivana Marguč, Alana Ledinek, Klara Gorjup, Neža Založnik |
3. POD GORO 57,68 |
Hana Rika Kobale, Tinkara Fijavž, Teja Krajnčec Gošnjak, Špela Vavdi |
4. ZREČE 57,76 |
Tjaša Lamut, Nastja Gorinšek, Zala Šrot, Tinkara Operčkal |
Fotoutrinke s tekme si lahko ogledate galeriji.